טיפול פנים לעור יבש

עור יבש זהו עור חסר שמנוניות וחסר מראה בריא. הוא מחוספס למגע, חסר ברק וחסר גמישות. למעשה, העור מכיל פחות מים מהנדרש. תופעת העור היבש היא נפוצה מאוד במדינתנו, בעיקר בחורף,
אך חשוב לדעת שאפשר לטפל בבעיה אם מבינים ממה היא נובעת.

מהם הגורמים לעור יבש ?

התייבשות העור היא למעשה תגובתו לגורמים שמשפיעים עליו.
1. חוסר לחות – רבים סובלים מעור יבש בעיקר בחורף וזאת כיוון שאנו משתמשים בתנורי חימום, מזגנים ומפזרי חום ע"מ לחמם את החלל בו אנו נמצאים. מכשירים חשמליים אלו מיבשים יותר את האוויר בחלל וגורמים לעור לאבד מהלחות שלו.
2. שטיפת ידיים ומקלחות – רבים מאיתנו מרבים לשטוף את הידיים ולהתרחץ במים חמים. המים החמים והסבונים למיניהם מייבשים גם כן את העור.
3. הזדקנות – חלק מהתהליך הטבעי של העור הוא הזדקנות. בתהליך זה העור הופך להיות דק ויכולת הגוף לייצר שומן (חלב) פוחתת. כמו-כן היכולת לשמר את הלחות פוחתת ולכן העור מגיב בהתייבשות.
4. תזונה לא נכונה גם כן משפיעה על העור ויכולה לגרום להתייבשותו.
5. חשיפה מוגברת לשמש.
6. צריכה גבוהה של אלכוהול על בסיס קבוע.

כיצד ניתן למנוע את התייבשות העור ?

אכן ניתן למנוע את התייבשות העור וזאת ע"י מס' פעולות:
1. רצוי להגביל את זמן הרחצה ואת חום המים בהם אנו מתרחצים.
2. להפחית את כמות שטיפת הידיים ביום ולהשתדל לא להשתמש במים חמים.
3. שימוש בקרם לחות איכותי המתאים לעור היבש.
4. שמירה על תזונה נכונה. מזונות שיש בהם גופרית יועלו מאוד. כגון: ביצים, שום ובצל. אכילת מוצרים עשירים בבטה-קורוטן כגון: אומגה 3, מלון, גזר, משמש.
5. שתייה מרובה של מים (לפחות ליטר ביום).
6. רצוי להימנע ממאכלים מטוגנים ושתיית קפאין.
כיצד מטפלים בבעיה ?
המושג החדרת לחות הוא מושג שגוי ולא מעשי. זהו מושג שיווקי מטעה כיוון שאין כל אפשרות להחדיר לעור לחות. שימוש נכון בתכשירים לעור יבשי חזירו לגוף את המצבורים שלו וישמרו את הלחות הטבעית שלו. נמצאים ברשותי מגוון של תכשירים המספקים פתרון לבעיות של עור יבש החל מהרמה הקלה ועד הרמה הקשה ביותר. התכשירים כוללים מסיכות הזנה שמונעות את בריחת הלחות מהעור, מגנות עליו ומחדשות אותו. התכשירים עשירים מאוד בהרכבם הייעודי לטיפול ביובש ונוסף על כך הם מספקים לעור אמצעים לקשירת הלחות הקיימת ולמניעת אובדנה. טיפול פנים לעור יבש אשר מתייחס לסימפטומים של הבעיה ולא רק לבעיה עצמה..

זמן הטיפול: 75-90 דק'
המלצה: סידרה של 5 טיפולים (1+4) לתוצאות מוגברות.