טיפול פנים סבוריאה

סבוריאה זוהי מחלת עור דלקתית בשכבות העור העליונות. היא מופיעה כקשקשת לבנה או צהובה בעיקר על עור אדמומי וגורמת להפרעה אסתטית ואי נוחות.
היא פוגעת בעיקר במקומות חמים ושומניים כגון: אזורי המצח, הקרקפת, כנפות האף, הגבות, מאחורי האוזניים, בית השחי והמפשעה. היא מופיעה אצל כ- 15% מהאוכלוסייה ושכיחה יותר אצל גברים, לרוב בסביבות גיל 40.
המחלה מתחלקת לשני סוגים:
סבוריאה בעור השמן – היא שכיחה יותר והקשקשת שלה דלקתית. העור שמנוני והנקבוביות פעורות. היא המאופיינת ביצירה והפרשה מוגברת של חומר שומני מבלוטות החלב של העור.
סבוריאה בעור רגיל, יבש – פחות נפוצה. היא מופיעה בעיקר בעונות מעבר, לעיתים היא מלווה בגירודים.

מהם הגורמים לסבוריאה?

עדיין לא ברור באופן וודאי כיצד "חולים" בסבוריאה ומהם הסיבות להתפרצות הדלקת. ידוע כי היא נגרמת בגלל זיהום כלשהו בשכבה החיצונית של העור. כאשר עורנו נפגע מזיהום הוא מגיב ביצירת סבום לשמירתו והגנתו של העור. כאשר התהליך נעשה באופן מאוזן אזי הכל תקין. אך כאשר העור מגיב ביצירת סבום בצורה לא מאוזנת, הדבר גורם לנשירה מוגברת של התאים היוצרים קרטין. תהליך זה גורם ליצירת קשקשים ולשומניות יתר של העור.
סיבות נוספות להתפרצות הדלקת:
1. שינויים במזג האוויר, מחריף בעיקר בחורף.
2. תזונה לא נכונה. מומלץ לאכול מאכלים בעלי חומצות שומן חיונייות כגון: אבוקדו, טחינה ודגנים מלאים. מומלץ להימנע מאכילת גבינות שמנות, חמאה ומאכלים מטוגנים.
3. תורשתיות
4. בעיות הורמונאליות
5. מתח נפשי
6. חוסר שינה

כיצד ניתן למנוע את המחלה ?

מאחר ולא ידוע מהי הסיבה המדויקת למחלה, אין פתרון רפואי מוחלט למניעת התפרצות הדלקת. אבל ברוב המקרים בהחלט ניתן לדכא אותה ולהפחית את התופעות באופן משמעותי. סבוריאה נוטה להיעלם ולהופיע מחדש, לכן הקפדה והתמדה של שימוש בתכשירים נגד סבוריאה, יקלו מאוד על תופעות המחלה. טיפולי פנים ע"י אנשי מקצוע מוסמכים על בסיס קבוע, יקלו ויפחיתו משמעותית את הסימפטומים שלה. כמו כן הקפדה על היגיינה והימנעות ככל האפשר מכל אותם גורמים המוזכרים עיל, יועילו מאוד בדיכוי המחלה.

כיצד מטפלים במחלה ?

טיפול בסבוריאה בעזרת תכשירים לא מתאימים עלול להחמיר את המחלה. לכן,חשוב מאוד לאבחן את המחלה ואת סוג העור שלכם ע"מ להתאים לכם טיפול המיועד לעורכם.
שימוש בחומרים אנטיספטיים, מונעים את התייבשות העור ומונעים את היווצרות הדלקת. החומרים מכווצים נקבוביות פעורות (במקרה של סבוריאה בעור שמן), משפרים את זרימת הדם ומעכבים את התפתחות הבקטריות. כמו-כן החומרים מאזנים את רמת ה – PH, מזינים את העור במינרלים ו- ויטמנים חיוניים ומחיים אותו. שילוב של חומרים אלו עם אבחון נכון של קוסמטיקאית רפואית יכול לפתור את הסימפטומים למחלה ולדכא אותה.

זמן הטיפול: 60-75 דק'