טיפול פנים קופרוז

קופרוז היא לא מחלה אלה בעיית עור נפוצה המתבטאת בהתרחבות של נימי הדם קרוב לפני העור. העור הופך להיות אדמומי ולא אסתטי. במצבים קיצוניים הבעיה אפילו מסוכנת לבריאות. לרוב האדמומיות בפנים בולטת בצידי האף, בלחיים ובסנטר אך ישנם מקרים בהם האדמומיות מופיעה באזור הצוואר והמחשוף. רוב האנשים הסובלים מבעיית הקופרוז הם בעלי עור בהיר, בעלי עור דק ובעלי עור רגיש. הבעיה נוטה לעבור בתורשתיות אבל בהחלט ניתנת לטיפול.

מהם הגורמים לקופרוז?

למעשה לבעיית קופרוז סיבות רבות. הנימים מאבדים מגמישותם בעקבות ההתרחבות החוזרת במשך הזמן, תכונות הכיווץ נעלמות והדם שנשאר בהם יוצר את האדמומיות. ההתרחבות יכולה להיגרם מגורמים חיצוניים לגוף ואף מגורמים פנימיים של הגוף עצמו.
גורמים חיצוניים – 1.שינויי טמפרטורה קיצוניים יכולים לגרום לנימי הדם להתרחב. תנאי מזג אוויר שונים וחשיפה לשמש יכולים להדגיש את הבעיה 2. שימוש בתכשירים שאינם מתאימים לעור הפנים. 3. לקיחת תרופות על בסיס קבוע כגון: מדללי דם וסוגים שונים של אנטיביוטיקה. 4. צריכה מוגברת של אלכוהול. 5. צריכה מוגברת של קופאין. 6. עישון.
גורמים פנימיים – 1. בעיות הורמונליות יכולות לגרום להתרחבות נימים. 2. לחץ דם גבוה יכול גם הוא לגרום להרחבות כלי דם ואף לפיצוץ נימים קטנים. 3. נשים בהריון עלולות לסבול מהבעיה. 4. מחסור גדול של העור בויטמנים ומינרליים. 5. בעיות במערכת העיכול, תזונה לא נכונה, מאכלים חריפים וחמים. 6. מתח, לחץ וחרדה.

כיצד ניתן למנוע את המחלה ?

רצוי להימנע ככל האפשר מהמרצת דם.
ישנם דברים שבהם אנו יכולים לשלוט כמו שתיית אלכוהול, צריכת קופאין ותזונה נכונה.
יש להימנע משימוש בתכשירי קוסמטיקה אשר ממריצים את הדם. רצוי להיוועץ עם קוסמטיקאית רפואית לגבי המוצרים ע"מ שתתאים לנו מוצרים אשר מרגיעים ומזינים את העור. למרוח מקדם הגנה גבוה ואיכותי בכל פעם שנחשפים לשמש. מומלץ לא לשטוף את הפנים במים חמים ולהימנע משהייה במקומות חמים כגון: סאונה, ג'קוזי או מול מזגן המופעל על חום.

כיצד מטפלים בבעיה ?

ראשית, יש לאבחן את המצב ולהבין ממה נובעת במחלת קופרוז. כיוון שלבעיה סיבות רבות, האבחון אצלי ודרך הטיפול הם אינדיבידואלים לכל מטופל. אבחון נכון של הבעיה והסימפטום שלה יביא את הטיפול לתוצאות טובות.
באמצעות שימוש בקרמים המשפרים את זרימת הדם ומפחיתים את האדמומיות. חומרים אלו מחדשים ומשקמים את מרקם עור הפנים. תוך זמן קצר יחסית רואים שיפור במראה העור, הנימים נספגים בחזרה והעור חוזר לקדמותו. חשוב לציין שהטיפול בקופרוז מצריך המשך טיפול בבית והקפדה על הכללים כיצד להימנע מהבעיה. במקרים שהסימפטום לבעיה הוא במערכת העיכול ובתזונה לא נכונה, הטיפול יצריך זמן ממושך יותר.

זמן הטיפול: 60-75 דק'