טיפול פנים רוזציאה

רוזציאה זה לא אקנה!
זוהי בעיית עור שכיחה המתבטאת בפריחה אדומה על העור. לרוב היא נפוצה בעור הפנים, באזורי האף והלחיים. לעיתים היא מופיעה באזור הצוואר והחזה. הבעיה נפוצה בעיקר אצל אנשים בסביבות גלאי 30 עד 60. רוזציאה דומה להסמקה ולעיתים קרובות מבלבלים אותה עם אקנה אך, שלא כמו אקנה, היא אינה קשורה לקומודונים ומופיעה רק באזורים הנוהגים להסמיק כשאנחנו מתרגשים או במבוכה. נוסף על כך אקנה עלול להופיע בכל שלב בחיינו.

מהם הגורמים לרוזציאה?

הרפואה עדיין לא גילתה בצורה מדויקת את הסיבות לבעיה, אך דבר אחד הוא ברור, בשונה מאקנה שהינה תוצאה של זקיק שיער השומני, רוזציאה קשורה לעור ולכלי הדם. כלי הדם נוטים להתרחב בקלות מה שגורם להאדמת העור. לאחר תכופה ממושכת של התרחבות כלי הדם, הם מתעייפים ונותרים מורחבים באופן קבוע. זאת הסיבה מדוע חייב לטפל בבעיה עוד בשלביה הראשונים ע"מ למנוע נזק קבוע לעור.
למרות שעדיין אין סיבות מדויקות לבעיה, הרפואה כן מצאה מספר גורמים משותפים לתגובת ההסמקה:

  1. תגובות למזון כגון: וניל, שוקולד וגבינה.
  2. מאכלים חריפים
  3. משקאות אלכוהוליים ומשקאות חמים.
  4. שמש, רוח קרה
  5. סטרואידים
  6. פעילות גופנית מאומצת.
  7. שימוש בתכשירים על בסיס אלכוהול.

כל אלו עלולים לגרום להתרחבות כלי הדם וליצור אדמומיות.

כיצד ניתן למנוע את המחלה ?

כיוון שהרפואה עדיין לא יודעת את הסיבות המדויקות לרוזציאה, קשה להצביע על דרכים מדויקות למניעתה. אך עדיין אפשר להקפיד על מספר כללים ובכל זאת להצליח למנוע אותה.
מומלץ מאוד לסובלים מהבעיה להקפיד על תזונה נכונה. אם לדעתכם מזון מסוים גורם לכם להסמקה, הימנעו ממנו מספר שבועות ובדקו האם ההסמקה נחלשת. במידה וכן, הפסיקו אותו לחלוטין. עשו אותו דבר גם עם כל מנהג קבוע שלכם ובדקו אם ההסמקה נחלשת.

כיצד מטפלים בבעיה ?

בדומה לכל בעיית עור אחרת, רוזציאה משתנה מאדם לאדם – כך שראשית יש לאבחן מהם הגורמים להופעתה אצלכם. כאשר תגיעו אליי אתחיל בשאלון אבחון ואטפל לכם בסימפטום שגורם לבעיה ולא רק בבעיה עצמה. בתור קוסמטיקאית רפואית, היתרון שלי הוא השימוש במוצרים המותאמים באופן פרטני לכל מטופל ומטופל. הטיפול הוא עדין וזאת ע"מ להפחית את האדמומיות וההתרחבות כלי הדם. כמובן שהצלחת הטיפול תלויה גם בהתמדה ובהמשך הטיפול בבית, ועל כן תינתן המלצה על מוצרים ואופן השימוש בהם בבית.

זמן טיפול- עד 60 דקות