פדיקור מקצועי

כפות הרגליים שלנו, בין אם הן כל היום יחפות, עם כפכפים או אפילו מכוסות בגרביים ונעליים גבוהות, מתלכלכות בכל רגע נתון מכל דבר שנמצא מסביב. הלכלוכים האלו, מעבר להיותם בעייתיים ויוצרים פטריות שונות, משפיעים באופן אוטומטי על הציפורניים והנראות שלהן. כיום, פדיקור הוא כבר ממזמן לא משהו שרק נשים עושות, אלא תהליך חיוני שמומלץ לכל אדם לעבור אחת לכמה זמן.

פדיקור מקצועי פדיקור מקצועי

בעיקרון, בכדי לטפל בציפורניים וכפות הרגליים שלנו באופן הכי מקצועי שיש, כדאי לפנות אל קוסמטיקאית מומחית שתעניק לכפות הרגליים שלנו לא רק אסתטיקה אלא גם בריאות של ממש. במהלך טיפול פדיקור אצל קוסמטיקאית, עוברים ניקוי ציפורניים, ניקוי כפות רגליים הסרת עור יבש, וכן טיפולו בשאר נזקי עור אחרים במידה ויש.
טיפול שכזה לוקח לרוב עד שעה, והוא מומלץ לא רק לנשים שרוצות להגיע הביתה עם ציפורניים יפות מראה, אלא גם לכל אדם שרוצה מעט לרענן את הרגל שלו. כמו כן, במידה ויש לכם איזו שהיא פטרייה או לכלוך מתחת לציפורניים ואתם לא יודעים כיצד לנקותה, רוב הסיכויים שקוסמטיקאית מקצועית תוכל לנקות ולטפל בזה בקלות יתרה.

פדיקור בבית

בין אם אין לכם זמן או שמא אתם רוצים לעשות לעצמכם גם פדיקור ביתי עד לפעם הבאה שבה תגיעו אל פדיקור מקצועי, תוכלו לעשות זאת באופן משביע רצון אם רק תמצאו קצת זמן ותרכשו כמה כלים בסיסיים שיעזרו לכם בביצוע המלאכה. הדבר הראשון שכדאי לעשות, הוא פשוט לפנק את הרגל. יש לשפוך מים חמים ונעימים אל תוך גיגית עם סבון, להכניס פנימה את הרגליים למשך חמש דקות ואולי יותר אם תרצו. השלב הזה נעים רגל, מונע ריחות נעימים ובנוסף לזה גם חשוב להמשך.

לאחר ריכוך הרגל בשלב הראשון, עוברים לחלק שבו מטפלים בציפורניים עצמן, קוצצים ציפורניים, מסירים עור יבש וכדומה. לאחר מכן, במידה ואתם רוצים להשקיע אפילו יותר, ניתן גם לבצע שיוף באמצעות כלי ייעודי לזה. לבסוף הנשים מוזמנות למרוח גם לק מחזק או לשם האסתטיקה.
כמו כן, לאחר שביצעתם את כל השלבים של פדיקור המתוארים למעלה, ניתן למרוח גם קרם לחות או כל קרם אחר שיעזור בשמירה על עור כף הרגל והציפורניים. ניתן גם למרוח משחות טיפוליות במקרים של התפתחות פטריות ושאר נזקי עור, לאחר מהתייעצות עם רוקח ו/או רופא, כמובן.