קוסמטיקאית רפואית

עור הפנים שלנו חשוף לפגעים שונים לאורך כל היום לאבק, ללכלוך, לזיעה ולמפגעים נוספים אשר יכולים לפגוע במראהו ולעיתים אף לגרום לו לנזק.
בכדי למנוע את אותו הנזק וליהנות ממראה עור חיוני וזוהר ככל הניתן, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד על ניקיון עור הפנים ולעשות שימוש בתכשירים הביתיים השונים אשר מתאימים לסוג העור ולגיל המשתמש. כמובן, שגם לתזונה נכונה ולניהול של אורח חיים בריא ככלל תהיה השפעה חד משמעית על שמירת מראה עור הפנים.
אך הכלים אשר עומדים לרשותנו לצורך שמירה על עור הפנים לא יספיקו לבדם בכדי למנוע את הזדקנות העור, הופעה של כתמים בעור או תופעות נוספות המהוות תוצאה של הגיל או הגנים. כך שמדי פעם חשוב לפנות לקבלת טיפולי פנים מתאימים אשר יתבצעו על ידי קוסמטיקאית רפואית מקצועית ומנוסה אשר תדע להתאים את סוגי הטיפולים המתאימים ביותר לעור המטופל.

קוסמטיקאית רפואית

קוסמטיקאית רפואית? מה זה בעצם?

בכדי להעניק טיפולי פנים בקוסמטיקה רפואית, הקוסמטיקאיות הרפואיות עוברות הכשרה ארוכה, במסגרתה ניתנים להן כל הכלים הרלוונטיים להציע את השירותים השונים של קוסמטיקאית רפואית. בסופה של ההכשרה ובמידה והן עומדות בכל הדרישות והמבחנים הרלוונטיים, הן צריכות לקבל רישיון לעסוק בתחום מטעם משרד הבריאות.

קוסמטיקאית רפואית תציע ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות לבעיות שונות בעור הפנים כגון: אקנה, כתמים בעור, בעיות פיגמנטציה ועוד.. הטיפולים אותם מבצעת הקוסמטיקאית הרפואית יהיו הן בעלי תועלות רפואיות והן בעלי תועלות קוסמטיות.

בשלבים הראשונים של טיפולי הפנים, תאבחן הקוסמטיקאית הרפואית את סוג העור ואת הבעיות השונות המהוות את נחלת חיקו של הלקוח אשר הגיע אליה ובהתאם לממצאיה ולדרישותיו, היא תתאים עבורו את טיפולי הפנים האפקטיביים ביותר עבורו.
חשוב לקחת בחשבון שטיפול פנים אצל קוסמטיקאית רפואית יכלול לעיתים מספר פגישות אשר יתפרסו על תקופת זמן כזאת או אחרת.

במסגרת הטיפולים אותן היא מבצעת עושה הקוסמטיקאית הרפואית שימוש במגוון רחב של תכשירים שונים, חלקם חומצות ותכשירים כימיים ולעיתים גם תסתייע במכשור מתקדם וחדשני למטרות כאלו ואחרות.

סוגים שונים של טיפולי פנים המתבצעים על ידי קוסמטיקאית רפואית

קיימים מגוון רחב של סוגי טיפולי פנים, כאשר כל טיפול נועד למטרה מסוימת ומתאים לבעיית עור אחרת או לסוג אחר. קוסמטיקאית רפואית מוסמכת ומקצועית תתמחה בסוגים רבים של טיפולי פנים ובין היתר: טיפולים באקנה, טיפולי אנטי אייג'ינג, טיפולים המיועדים להבהרת כתמי עור, טיפולים בסבוריאה, טיפולי מזותרפיה, טיפולי חמצן, טיפולים לטשטוש צלקות בפנים, טיפולי פילינג, טיפולי טשטוש קמטים ועוד מגוון רחב של סוגי טיפולים כאשר המשותף לכל אותם טיפולי פנים אלו הוא בעובדה שהם מיועדים לשיפור מראה העור.

בשנים האחרונות הטכנולוגיה הלכה והתפתחה משמעותית וההתפתחות הזאת הגיעה גם לתחום הקוסמטיקה הרפואית. בעקבות כך, התווספו מגוון רחב של טיפולי פנים חדשים העושים שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ובחומרים איכותיים ונחשבים לבעלי תוצאות אפקטיביות באופן מיוחד. נוסף על כך ההתפתחות הזאת, סייעה לקצר את תהליכי הטיפולים וכיום, ניתן לראות את התוצאות של הטיפולים תוך זמן קצר יחסית.

כאן חשוב לציין שלא כל קוסמטיקאית רפואית תציע את כל קשת טיפול הפנים הקיימים, לא לכולן יש את המכשור המתאים, את החומרים או את הכלים לביצוע של כל אותם טיפולים. על כן, בטרם ההגעה אל קוסמטיקאית רפואית מסוימת חשוב לוודא תחילה איזה טיפולי פנים היא מציעה והאם על שירותיה נמנים גם הטיפולים הרלוונטיים אותם אתם מעוניינים לעבור (במידה ואתם כמובן יודעים אלו טיפולים אתם צריכים לעבור).

היתרונות השונים של ביקור אצל קוסמטיקאית רפואית

ראשית כל אם יש לכם בעיה בעור כגון כתמים מסוגים שונים, פצעונים, סבוראה או כל בעיה אחרת, חשוב שתפנו לקוסמטיקאית רפואיות ולא לקוסמטיקאית קלאסית. במידה והקוסמטיקאית תאבחן שהבעיה מצריכה טיפול של רופא, היא תדע להפנות אתכם אליו.

אך לצד טיפול בבעיות עור נקודתיות, ישנן עוד יתרונות רבים לביקור אצל קוסמטיקאית רפואית ובין היתר: קוסמטיקאית רפואית תדע להתאים את הטיפולים הטובים והמתאימים ביותר לכל לקוח. קוסמטיקאית רפואית תהיה בקיאה בשלל טכנולוגיות ושיטות טיפול חדשניות אשר מטיבות עם מראה העור. קוסמטיקאית רפואית מנוסה, היא אשת מקצוע שניתן לסמוך עליה, להתאים טיפול אפקטיבי ולעשות אותו בצורה הטובה ביותר.
קוסמטיקאית רפואית טובה ומנוסה היא אשת מקצוע אליה ניתן לחזור כל תקופת זמן וליהנות מכישוריה ויכולתה להטיב עם מראה העור ובכך לסייע לכל לקוחותיה להיראות טוב יותר וכחלק מכך גם להרגיש טוב יותר.

בוחרים קוסמטיקאית

אם גם אתם רוצים ליהנות מהיתרונות הרבים של אותם טיפולי פנים הניתנים על ידי קוסמטיקאית רפואית, חשוב שתקפידו לבחור באשת מקצוע מוסמכת, מנוסה ואמינה למטרה זו.

לצד וידוא שאכן מדובר בקוסמטיקאית רפואית אשר עברה הכשרה בנושא ויש ברשותה את התעודות השונות המסמיכות אותה לעסוק במקצוע חשוב לשים דגש על עוד מספר פרמטרים בעת בחירתה ובין היתר: סוגי הטיפולים השונים אותם היא מציעה, סוג המכשור שיש לה במכון (טיפולי פנים רבים היום מבוססים על טכנולוגיה מתקדמת כגון: גלי רדיו, אולטרסאונד וכו'), האם המכון נראה לכם אסתטי וסטרילי, האם אתם מתחברים אל אישיותה של הקוסמטיקאית ומרגישים שאתם יכולים לסמוך עליה וכמובן, גם מחירי הטיפולים ישפיעו בסופו של דבר על הבחירה.
במידה ותקפידו לוודא את כל הפרמטרים הללו, תוכלו לדעת בסופו של דבר שהקוסמטיקאית שבחרתם הינה אשת מקצוע מנוסה אשר תתאים לכם תכנית טיפולי פנים המתאימה לסוג העור שלכם ולמצבו. ושבמקרה ותצוץ בעתיד בעיה כלשהי הקשורה לעור הפנים תהיה לכם תמיד כתובת מקצועית לפנות אליה לקבלת הפתרון.