טיפול אצל קוסמטיקאית רפואית

חשיבותו של המראה החיצוני של גופנו וטיפוחו היו ונשארו עניין שמעסיק את רוב האנשים בעולם גם כיום. ככל שעובר הזמן אנו עדים לשינויים וחידושים קוסמטיים אשר משדרגים את יכולת הטיפוח של הגוף ואף מתיימרים להציע פתרונות בריאותיים יותר לעומת מוצרים קודמים. יותר ויותר נשים וגברים פונים לקוסמטיקאית מזן חדש- קוסמטיקאית רפואית.

טיפול קוסמטי מה ההבדל בין קוסמטיקאית לקוסמטיקאית רפואית ?

קיימים כמה הבדלים בין קוסמטיקאית רגילה לכזאת רפואית. ההבדל העיקרי הוא סוג ההכשרה אותה עוברת קוסמטיקאית רפואית. כיום כל אחת אשר מעוניינת לעבוד בתחום מחויבת בקורס הכשרה של בית ספר למקצועות הקוסמטיקה ובאישור משרד העבודה. קוסמטיקאית אשר מעוניינת לקבל ידע קליני- רפואי בתחום, מחויבת במעבר של קורס ומבחן מקיפים יותר הכוללים בעיקר עיסוק בנושאים כגון אנטי אייג'ינג ( האטת הזדקנות ) וטיפול בבעיות עור כגון אקנה, כתמים וקמטים והכול תוך שימוש בחומרים רפואיים מאושרים הנחשבים חדשנים. ההבדל המהותי של חומרים המשתייכים לקבוצה הפארה רפואית מצוי בהימצאות חומרים פעילים ( במינון נמוך ) אשר פועלים באופן אקטיבי על מצב העור ואינם סטטיים כמו חומרים קוסמטיים רגילים. למעשה ניתן לדמות את הקוסמטיקאית הרפואית לרוקחת, רק מתחום הקוסמטיקה אשר יודעת להתאים את התכשירים והמינונים הנכונים על פי תכונות הלקוח.

היכן ניתן למצוא קוסמטיקאית רפואית ?

התפתחות התחום הביאה לביקוש ובעקבותיו היצע של עוסקים בתחום. כיום ניתן לראות קוסמטיקאית רפואית בכל מכון יופי איכותי ובטח בכל מכון יופי תל אביב ואף כחלק מן הטיפול המשלים במחלקות של בתי חולים ומכונים מתקדמים לרפואה העוסקים בטיפולים אסתטיים. ישנם גם רבות אשר עוסקות בתחום באופן פרטי ונמצאות תחת פיקוח של משרד הבריאות והעבודה. מחירי הטיפול של תלויים בסוג הטיפול ומשתנים בהתאם ללקוח. מאחר והעיסוק בתחום מכיל בתוכו שימוש בחומרים כימיים פעילים חשוב מאוד לבדוק את בעל המקצוע ונותן השירות ולוודא המצאות אישורים ורישיון מתאימים. פניה לחובבנים בתחום או לאשת מקצוע אשר אינה בקיאה בתחום הרפואי יכולים לגרום לעור הפנים שלכם ועור גופכם נזקים חמורים ובלתי הפיכים. בעת חיפוש קוסמטיקאית יותר מכדאי לקבל המלצה של רופא או של מכר עליו אתם סומכים.